Komu zlecić napisanie pracy dyplomowej ?

Na rynku pisania prac jest wielu wykonawców, którzy oferują usługi pisarskie, korektorskie, redakcyjne. Wśród takiego ogromu ofert,  nie jest łatwo wybrać najbardziej odpowiedniego dla siebie redaktora.

Najlepszym rozwiązaniem jest złożyć zapytanie do kilku firm, aby porównać ich oferty. Jednak nie ma sensu przesadzać z tą ilością, aby siać zbyt dużego chaosu informacyjnego w swojej głowie. Należy pamiętać że cena pracy licencjackiej lub pracy magisterskiej nie jest wyznacznikiem jakości.        Wyszukanie najtańszego wykonawcy nie gwarantuje naszego ostatecznego sukcesu, bowiem płacąc mało, szukając oszczędności, możemy zapłacić dwa razy. Jeden raz będzie dla taniego, nierzetelnego wykonawcy, a drugi dla tego lepszego, który będzie naprawiał jego błędy. Należy pamiętać że dobry pisarz, który naprawdę coś potrafi, nie będzie pisał pracy za tysiąc złotych przez 3-4 tygodnie, ponieważ w każdej innej pracy zarobiłby więcej. Pisanie prac to zajęcie bardzo żmudne, ciężka praca w poszukiwaniu materiałów, tworzeniu samodzielnego opracowania, a także konsultacje z klientem i wprowadzanie poprawek. Aby wykonać takie zlecenie na kilkadziesiąt stron, należy poświęcić minimum kilkanaście dni po około dziesięć godzin na wszystkie wymagane czynności. Z tego wynika prosty rachunek, że biorąc za pracę tysiąc złotych, wykonawca musiałby pracować po stawce pięć złotych za godzinę.

Czy jest to logiczne i ma jakikolwiek sens? Czy w tej kwocie ktoś naprawdę przyłoży się do zleconej pracy? A dlaczego na rynku jest tak wielu tanich wykonawców?

Bo klienci sami ich do tego zmuszają, szukając jak najtaniej i jak najlepiej. Wówczas wykonawcy zamiast pisać po tych niskich stawkach, kopiują swoje poprzednie prace, idąc na łatwiznę. To jest trudne do wykrycia, aż do samej weryfikacji na uczelni, która jako jedyna ma dostęp do ogólnopolskiej bazy prac, czyli tzw. ORPD.

Cena pracy magisterskiej nie może być niższa aż tak bardzo od średniej pensji krajowej. Skoro wynajmujemy specjalistę do napisania dzieła naszych studiów, to chyba musi on coś sobą reprezentować, czyli musi się cenić. Po tym poznamy dobrego wykonawcę.

Na pewno należy omijać firmy i osoby które nie podają swoich danych. Nie wolno zlecać prac firmom zarejestrowanym poza granicami kraju, ponieważ nie podlegają one żadnej kontroli i trudno od nich wyegzekwować należności oraz właściwe wykonanie usługi. Nie warto też zlecać pracy osobom prywatnym, których odpowiedzialność za realizację usług jest praktycznie żadna. Tylko firma zarejestrowana w kraju daje największą pewność, ponieważ wystawia faktury, umowy  oraz oferuje przeniesienie praw autorskich na klienta.

Pomoc w pisaniu prac jest bardzo dobrze realizowana przez wielu wykonawców na rynku. Ale jego obrębie działa też rzesza oszustów, lub osób nie mających pojęcia o realizacji pracy dyplomowej. Należy unikać wpłacania dłuższych zaliczek, warto zadać wykonawcy kila pytań  i co ważne on sam też powinien zadawać takie pytania. Wówczas poznam, że jest on rzeczywiście zainteresowany naszym zleceniem i chce poznać wytyczne i nasze wymagania.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email