Nie daj się oszukać przy zamawianiu pracy

Zlecając napisanie pracy dyplomowej, łatwo paść ofiarą oszustwa.

Z kolei znalezienie odpowiedniego wykonawcy, to już połowa sukcesu w procesie tworzenia pracy magisterskiej lub licencjackiej. Trzeba powiedzieć wprost, że studenci którzy poszukują wykonawcy do napisania pracy, powinni unikać osób prywatnych oraz firm zarejestrowanych za granicą.

Pieniądze należy wpłacać na konta zarejestrowane na dane polskich firmy, a unikać kont anonimowych lub niepewnych systemów płatniczych. Największych problemów może przysporzyć zlecenie pracy osobie prywatnej, lub firmie zarejestrowanej za granicą. One bowiem nie ponoszą praktycznie żadnej odpowiedzialności za błędne wykonanie usługi. Trudno ich namierzyć  i ustalić do kogo należy numer konta, a kto rzeczywiście pisał tekst i wobec kogo w razie potrzeby należy rościć sobie naprawienie szkody.

Osoby zainteresowanie uzyskaniem pomocy przy wykonaniu pisanie prac na zlecenie.

W sieci można trafić na anonimowe osoby opisujące ogólnikowo swoją działalność jako pisanie prac na zlecenie lub pisanie prac magisterskich. Ogłoszenia takie wiążą się często z dużym ryzykiem. Podstawowy błąd jaki popełniają studenci przy zlecaniu pisania pracy dyplomowej, to powierzenie zlecenia podmiotom w dużej mierze anonimowym. Studenci zapominają, aby sprawdzić do kogo należy strona Internetowa, lub kto wstawił dane ogłoszenie. Jeśli tych informacji nie ma w zakładce „kontakt”, to trzeba o nie zapytać osoby z którą się koresponduje. Uzyskanie prawdziwych danych potencjalnego zleceniobiorcy jest niezbędne, aby przejść do dalszego etapu. Na rynku pisania prac, to warunek numer jeden.

Ostrożność i rozwaga są niezbędne podczas przeglądania ofert, szczególnie gdy czas płynie, a przed nami jest do napisania praca licencjacka. Pisanie pracy wymaga odpowiedniego przygotowania i wiedzy.

Zanim przejdziemy do poszukiwania odpowiedniej osoby, lub firmy piszącej teksty, warto dowiedzieć się jak działa rynek pisania prac na zlecenie. W każdej branży są zarówno oszuści, jak też uczciwy wykonawcy. Tak samo jest w tym przypadku.

Gdyby byli sami nieuczciwi wykonawcy, to branża szybko by padła, ponieważ fala niezadowolenia i negatywnych komentarzy  szybko by się rozniosła. Nie byłoby chętnych do zlecania tego typu tekstów. Z drugiej strony, gdyby istnieli wyłącznie uczciwi i bardzo dobrzy pisarze prac, to w Internecie nie byłoby tak wielu komentarzy, wpisów, artykułów, forów na których możemy znaleźć historie osób oszukanych. Nie ma złotej reguły, aby ustrzec się przed oszustwem, ale istnieje kilka prostych zasad, których warto przestrzegać, aby zminimalizować ryzyko oszustwa prawie do zera.

Przede wszystkim warto dowiedzieć się kim naprawdę jest osoba, która ogłasza się w Internecie pod szyldem „pisanie prac”. Koniecznie trzeba poznać rzeczywiste dane osoby lub firmy, która zamieszcza wybrane przez nas ogłoszenie, lub prowadzi konkretną stronę internetową. Usługi polegające na pisaniu różnego rodzaju prac oraz konsultacjach studenckich, można świadczyć w całości za pośrednictwem Internetu. Po drugiej stronie komputera może być zupełnie ktoś inny, niż sobie wyobrażamy. W pierwszej kolejności można poprosić o rozmowę telefoniczną i zaczekać na reakcję, jaka będzie odpowiedź, czy będzie chęć prowadzenia takiej rozmowy, wysłuchania klienta.

Po tym można też sprawdzić podejście osoby do świadczonych usług, jej pojęcie o temacie. Jednak wiele osób piszących prace na zlecenie, woli otrzymać wytyczne drogą e mailową, ponieważ jest ich tak dużo.

Wobec tego wystarczy zapytać czy zleceniobiorca wystawia fakturę, lub czy podpisuje umowę na wykonaną usługę. Jeśli jest ona osobą prywatną i nie wystawia tych dokumentów, nie warto ryzykować zlecania pracy. Należy bowiem pamiętać, że taka osoba prywatna może w łatwy sposób uniknąć odpowiedzialności za niewłaściwe wykonania usługi. Z kolei przedsiębiorca jest zobowiązywany na podstawie krajowych przepisów, aby udzielać klientowi rzetelnych informacji i dostarczyć towar lub usługę pozbawione wad, zgodnie z życzeniem klienta.

Skonstruowanie uniwersalnej umowy do tego typu zleceń nie jest rzeczą łatwą, ponieważ często podczas współpracy, ustalenia i wytyczne mogą się zmieniać. Dlatego też faktura wraz z pełnymi danymi adresowymi, nazwą firmy , numerem NIP, REGON, KRS powinna wystarczyć. Ona daje pewność posiadania prawdziwych danych. Warto zapytać o możliwość wystawienia faktury i zaczekać na reakcję zleceniobiorcy.

Wszelkie próby wymigania się od jej wystawienia, lub odwlekanie tego działania, jest sygnałem który powinien wzbudzić podejrzenia. Oznacza to ze dana osoba ma coś do ukrycia, nie jest transparentna, a przez to staje się niepewnym wykonawcą.

Osoby prywatne oraz firmy zarejestrowane poza Polską, nie płacą podatków i przez to oferują niskie ceny usług. W ten sposób wabią klientów, przyjmują wiele zleceń, wykonując je szybko i byle jak. Liczy się tylko inkasowanie kolejnych kwot. Mają świadomość tego że ich odpowiedzialność jest prawie żadna, bo bez wystawienia faktury, trudno udowodnić jaki rzeczywiście był przedmiot usługi. Z kolei ściganie osób prywatnych lub firm za granicą jest bardzo kosztowne, czasochłonne i wiąże się z ryzykiem niepowodzenia, przy jednoczesnym poniesieniu dużych kosztów. Dlatego pomimo zgłoszenia oszustwa, policja, ABW, Urząd Skarbowy, umarzają takie sprawy.

Otrzymanie wadliwej pracy dyplomowej, może zaprzepaścić całe studia, kilka lat nauki , pracy, wyrzeczeń. Poszukaj uczciwego wykonawcy, który nie unika odpowiedzi na trudne pytania oraz który w pełni Ci się przedstawi, powie kim jest i gdzie mieszka.

Udostępnij ten post

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email