Pisanie pracy z marketingu. Jak napisać dobrą pracę z tego przedmiotu?

Marketing to dziedzina nieodłączna z wieloma branżami, obszarami, dyscyplinami czy też sferami funkcjonowania społecznego, gospodarczego, kulturowego. Działania marketingowe są niezbędne aby wypromować się w każdej ze wspomnianych płaszczyzn. Nic więc dziwnego, że studenci często piszą opracowania naukowe z tego właśnie zakresu, lub też z elementami marketingu. Jest to obszar ciekawy, ciągle rozwijający się i można w nich odkrywać nowe wątki, które następnie stanowią wspaniałe podłoże do pisania pracy.

Na kierunkach marketingowych powstały setki tysięcy różnych prac. Trzeba więc mocno pogłówkować, by znaleźć pomysł i problem nowy, innowacyjny, ciekawy, nie opisywany dotąd. Takich odkryć wymaga pisanie prac doktorskich, zaś magisterskie i licencjackie powinny być na ogół ciekawe z elementami nowatorskimi. W każdym opracowaniu tego typu plan pracy zawiera od trzech do sześciu rozdziałów. Jednak przeważnie wystarczy maksymalnie cztery rozdziały.

Pierwsza część takiej pracy powinna opisywać teorią związaną z tematem, druga najlepiej aby odnosiła się do firmy, organizacji, lub innego podmiotu, który opisujemy na potrzeby pracy. W trzecim należy przeanalizować problem badawczy, spróbować go rozwiązać, lub podać pozycje usprawnień, albo przewidywane kierunki rozwoju. Jeśli pojawi się wymóg rozdziału czwartego mogę to być wnioski, lub też możemy dodać go jako uzupełnienie teorii od ogółu do szczegółu. Kierując się taką strukturą planu pracy,  można dobrać właściwy dla niej temat.

Pisanie prac inżynierskich z marketingu

 wymaga tematu np. z pogranicza nowych technologii marketingowych. Mogą to być także połączone wątki marketingu internetowego, mobilnego, nowoczesnych metod, narzędzi i strategii marketingowych. Warto przy tym unikać nadmiaru treści historycznych, jeśli chcemy, aby nasza praca nie była nudna i by rzeczywiście wnosiła coś do dorobku naukowego.

Jeśli pisanie pracy inżynierskiej

sprawia nam problem, koniecznie trzeba skorzystać z pomocy specjalistów z danej dziedziny. Oni na pewno doradzą w wyborze tematu, pomogą w ułożeniu planu i zebraniu literatury. W razie potrzeby, mogą także napisać kilka artykułów na temat pokrewny, aby pokazać jak formułować problem badawczy, jak przekuwać myśli na papier, lub też w jaki sposób wstawiać przypisy i formatować cały tekst.

Jeśli mamy problem ze znalezieniem właściwego wykonawcy, warto przeczytać artykuł na naszym blogu – Jak i gdzie szukać pomocy w pisaniu pracy ? Niech pisanie pracy magisterskiej lub innej pracy dyplomowej nie będzie tylko uciążliwym obowiązkiem. Powinien to być proces pożyteczny dla studenta i dla wszystkich czytelników jego pracy.

Udostępnij ten post

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email